Hoofd- Bij kinderen

Loratadin en zijn analogen: hun eigenschappen, indicaties, gebruiksmogelijkheden

Loratadine en zijn analogen zijn populair geworden bij consumenten van antihistaminica: tabletten, siropen, druppels en oplossingen hebben hetzelfde farmacologische effect, zijn vergelijkbaar in indicaties voor gebruik, maar hebben nog steeds hun verschillen. We zullen er hieronder in detail over vertellen.

Kort over de tool

Antihistamine is een selectieve histamine-H1-receptorblokker. Anti-allergische werking is een tricyclische verbinding, zodat het effect van orale toediening een dag duurt.

Loratadine is een leukotrieenblokkerende mestcel en heeft niet alleen een antipruritisch effect, maar ook een antiexudatieve werking (voorkomt de ontwikkeling van oedeem). Het wordt opgenomen in het maagdarmkanaal en wordt volledig gemetaboliseerd.

Loratadine heeft geen invloed op de vasculaire en cardiale systemen of op het centrale zenuwstelsel. Het medicijn is niet in staat om door de bloed-hersenbarrière te dringen en veroorzaakt daarom geen toestand van slaperigheid en "remming".

Een antihistaminische inname wordt niet geassocieerd met voedselinname, het leidt niet tot verslaving en verergert de psychomotorische effecten van alcohol niet.

De vrijlating van Loratadine dateert uit 1994. Het is een van de meest populaire voorgeschreven middelen om allergische reacties te bestrijden. Bovendien is Loratadine opgenomen in de lijst van essentiële geneesmiddelen. Ken het toe in de volgende pathologische omstandigheden:

  • acute atopische dermatitis;
  • astma;
  • angio-oedeem;
  • bij chronische vormen van rhinitis en faryngitis;
  • netelroos en jeuk;
  • vasomotorische rhinitis.

Het antihistaminegeneesmiddel is verkrijgbaar in de volgende vormen - tabletten met een dosering van 0,01 mg en siropen met een dosering van 0,005 mg en 0,001 mg.

Generiek geneesmiddel en hun specifieke kenmerken

Generics (of substituten) van antihistaminica hebben een even langdurig effect. De verbindende werkzame stof, loratadinium, heeft een synthetische oorsprong en is niet oplosbaar in water. Er is geen identieke vervanger voor Loratadine. Verschillende medicijnfabrikanten veranderen gewoon de naam of, door postfix toe te voegen, laat het in merkpakketten los. Bedrijven - fabrikanten van Loratadine, die erg populair zijn in Rusland:

Analogons van anti-allergisch medicijn met werkzame stof loratadinium, geproduceerd in andere landen:

Wat onderscheidt Claritin van Loratadine?

Overweeg effectieve en populaire medicijnen voor de behandeling van allergieën, vergelijk hun kenmerken, voordelen, nadelen en bepaal wat beter is om Claritin of Loratadin te krijgen om zich van pijnlijke symptomen te ontdoen.

Vergelijking van medicijnen

Claritin en Loratadine zijn antiallergische, antihistaminica en antipruritische middelen van de nieuwe generatie.

Medicijnen zijn beschikbaar in twee vormen:

  • Tabletten, elk - 10 mg werkzame stof en extra componenten.
  • Siroop - in 1 ml waarvan 1 mg loratadine.

Geneesmiddelen bevatten dezelfde werkzame stof loratadine, in gelijke hoeveelheden.

Indicaties voor gebruik

Het gebruik van Claritin en Loratadine helpt om het hele jaar door en seizoensgebonden allergiesymptomen te elimineren:

  • allergische rhinitis - niezen, jeukende neus, rinorroe;
  • allergische conjunctivitis - jeuk en krampen in de ogen, tranenvloed;
  • allergische dermatitis;
  • urticaria.

Middelen zijn ook geschikt voor de behandeling van andere aandoeningen veroorzaakt door allergieën.

Hoe te nemen

Neem Claritin en Loratadine naar binnen, ongeacht de maaltijd. Het gelijktijdig gebruiken van Loratadine en Claritin is niet nodig; u kunt met een van de geneesmiddelen worden behandeld. Volwassenen nemen eenmaal per dag 1 tablet.

Voor de behandeling van voor kinderen bedoelde siroop. De dosering is afhankelijk van het gewicht van het kind. Met een lichaamsgewicht tot 30 kg - één theelepel, als het gewicht hoger is - twee theelepels siroop, één keer per dag.

Volwassenen met lever- of nierschade, evenals kinderen onder de 12 jaar en met een gewicht van minder dan 30 kg, wordt de dosis met de helft verminderd respectievelijk: tabletten - 5 mg en siroop - één theelepel. Of neem een ​​volledig geïndiceerde dosis, maar elke andere dag.

Contra

De fabrikant raadt het gebruik van Claritin of Loratadine af in de volgende gevallen:

  • individuele intolerantie voor medicijnen;
  • staat van zwangerschap;
  • lactatie;
  • kinderen tot 2 jaar oud.

Er is ook een limiet voor patiënten met een ernstig verminderde lever- of nierfunctie.

verschillen

Geneesmiddelen zijn afgeleid van dezelfde werkzame stof, hebben vergelijkbare farmacologische eigenschappen, maar er zijn verschillen tussen Claritin en Loratadine.

Loratadin - een zeer effectief anti-allergisch medicijn, de tweede generatie, wordt geproduceerd in Rusland. Apotheek zonder recept en tegen een lage prijs - vanaf 20 roebel.

Claritine is een analoog van Loratadine, heeft een identieke samenstelling, maar behoort tot de derde generatie geneesmiddelen, wordt geproduceerd door een bekend buitenlands farmaceutisch bedrijf en de prijs van het middel is meerdere malen hoger dan het analoge.

Maar het is vermeldenswaard dat het therapeutische effect van Claritin sneller komt. Al in een half uur begint de patiënt opgelucht te worden, en de actie duurt meer dan een dag. Er is ook waargenomen dat Claritin minder snel complicaties veroorzaakt.

Beoordelingen van patiënten die medicijnen gebruikten, zijn echter dubbelzinnig. Sommige zijn effectief geholpen door Loratadin en het heeft geen zin om de duurdere Claritin te gebruiken. In andere landen had de goedkope tegenpartij geen genezend effect en zij gaven er afstand van en veranderden het in een duurder middel.

Uit bovenstaande kan worden afgeleid dat het geen zin heeft om Claritin samen met Loratadin in te nemen, dit zijn volledige chemische equivalenten en ze werken vrijwel gelijk op het lichaam.

analogen

Antiallergische medicijnen produceerden veel. Suprastinom wordt nu zelden gebruikt, het is een voorloper van antihistaminica, het heeft lage genezende eigenschappen en een groot aantal bijwerkingen.

De beste drug van vandaag, Erius, is een geneesmiddel van de derde, laatste generatie, heeft een minimum aan contra-indicaties en bijwerkingen, maar is erg duur.

bronnen:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/loratadine__3595
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=86d9d5c6-cd64-49e4-8081-c35aa2f78371t=

Heb je een fout ontdekt? Selecteer het en druk op Ctrl + Enter

Claritin: gebruiksaanwijzingen en een lijst met analogen die goedkoper zijn dan het origineel

Voor laritine - een medicijn met antihistaminische eigenschappen, dat is geïndiceerd voor de behandeling en preventie van de ontwikkeling van chronische ziekten veroorzaakt door de effecten van allergische ontsteking, zoals bronchiale astma.

Het actieve ingrediënt blokkeert histaminereceptoren die werken op cellulaire structuren. Door de selectieve werking is het mogelijk om allergische symptomen effectief te elimineren, en de patiënt verdraagt ​​het medicijn goed.

Vanwege de hoge prijs (van 240 roebel voor 10 tabletten), is het logisch om analogen te overwegen voor het vervangen van Claritin door een lagere kostprijs, maar met hetzelfde actieve ingrediënt (loratadine), of met een ander middel, zoals cetirizine, als de patiënt zich zorgen maakt over bijwerkingen.

Farmacologische werking

Het belangrijkste bestanddeel van Claritin - loratadine is een tricyclische stof met selectieve antihistaminica.

Het gebruik van tabletten of siroop in de door de arts voorgeschreven dosering veroorzaakt geen sedatief en anticholinergisch effect, het geneesmiddel heeft geen invloed op de werking van het cardiovasculaire systeem.

De ontwikkeling van anti-allergische werking wordt waargenomen gedurende 60-180 minuten, de piekconcentratie van het actieve bestanddeel - na 9-11 uur, het behoud van efficiëntie - gedurende de dag.

Resistentie tegen Claritin wordt niet waargenomen na 25-28 dagen van regelmatige inname van tabletten of siroop.

De werkzame stof wordt snel geabsorbeerd. Het gebruik van medicijnen samen met voedsel veroorzaakt een vertraging in de absorptie van loratadine, maar dit heeft geen invloed op het klinische effect.

Indicaties en doseringen

Claritin is geïndiceerd voor de behandeling van:

  • Pollinosis, het hele jaar door rhinitis van allergische oorsprong, conjunctivitis van allergische etiologie om symptomen zoals jeukende neus, niezen, rhinorrhea en branden in de ogen te elimineren.
  • Allergische huidziekten.
  • Chronische idiopathische urticaria.

Voor gebruiksgemak wordt het medicijn gepresenteerd in verschillende doseringsvormen: tabletten en siroop voor interne toediening. Hiermee kunt u de juiste behandeling kiezen voor patiënten van verschillende leeftijdsgroepen.

  • 2-12 jaar: houd rekening met het lichaamsgewicht. Meer dan 30 kg: 1 st. 1 keer per dag. Minder dan 30 kg - aanbevolen gebruik van siroop.
  • 12 jaar oude volwassenen: 1 tablet 1 keer per dag.
  • Oudere leeftijd, nierdisfunctie: dosisaanpassing is niet vereist.
  • Lichaamsgewicht minder dan 30 kg: 5 ml 1 keer per dag.
  • Patiënten tot 12 jaar, lichaamsgewicht meer dan 30 kg: 10 ml 1 keer per dag.
  • 12 jaar oude volwassenen: 10 ml 1 keer per dag.

Contra-indicaties en bijwerkingen

Claritin-tabletten zijn niet voorgeschreven voor:

  • Individuele intolerantie voor actieve of hulpstoffen.
  • Behandeling van patiënten met een lichaamsgewicht van minder dan 30 kg, minder dan 3 jaar.
  • Zeldzame erfelijke ziekten die gepaard gaan met intolerantie voor galactose en lactasedeficiëntie.
  • Borstvoeding.

Siroop wordt niet aanbevolen voor kinderen jonger dan 2 jaar, met glucose-galactose malabsorptie, suikerdeficiëntie, isomaltase, fructose-intolerantie.

De mogelijkheid om Claritin tijdens de zwangerschap te gebruiken, wordt op individuele basis beoordeeld.

Volgens beoordelingen van patiënten, bij volwassenen tijdens de behandeling, zijn ongewenste reacties in de vorm van hoofdpijn, verhoogde vermoeidheid, slaperigheid, misselijkheid, gastritis, palpitaties, tachycardie, huiduitslag mogelijk.

Kinderen klagen over hoofdpijn, soms is er sprake van een toename van nervositeit, sedatie.

Lijst van goedkope Claritin-analogen

De prijs van claritin wordt als volgt gevormd:

  • Tabletten 10 mg, 10 stuks. - vanaf 240 roebel, 30 st. - vanaf 610 roebel.
  • Siroop 60 ml - van 270 roebel.

Indien nodig kunt u Claritin vervangen door een analoog goedkopere prijs, maar met dezelfde werkzame stof (loratadine):

  • "Claridol" - tabletten zijn goedkoper dan de Indiase productie, vanaf 100 roebel. voor 7 stuks
  • "Lomilan" - van 130 roebel.
  • "Clarsens" - van 74 roebel.
  • Loragexal is een goedkope analoog van Claritin, vanaf 55 roebel.
  • Klarotadin - binnenlandse fabrikant, van 130 roebel. voor 10 tabletten.
  • "Loratadin-Akrikhin" - het Russische equivalent, van 70 roebel. voor 10 stks.
  • "Loratadin-Teva" (Israël) - van 180 roebel. voor 10 tabletten.

Op cetirizine gebaseerde preparaten kunnen substituten worden die qua therapeutisch effect vergelijkbaar zijn (bijvoorbeeld wanneer zich bijwerkingen voordoen):

  • Cetirizin-Astrapharm - van 49 roebel. voor 10 stuks;
  • Cetirizin-Teva - vanaf 209 roebel. voor 30 tabletten;
  • "Desloratadine" (van het bedrijf Canon, Teva, Lekhim, evenals Deszlor) - van 127 roebel. voor 10 stuks;
  • "Levocetirizin" (Sandoz, Teva) - van 274 roebel. voor 14 stks.

Lijst met vervangers voor kinderen

In de kindertijd vanaf 2 jaar kan de arts het gebruik voorstellen van:

  • Claridol siroop - van 80 roebel.
  • Clarincens siroop - van 110 roebel.
  • Klarotadina - van 170 roebel.
  • Loratadin-Akrikhina - een goedkoop medicijn, vergelijkbaar in samenstelling, van 180 roebel.

Als het nodig is om een ​​generieke of een vervangende te selecteren, is voorafgaand overleg met een arts verplicht.

Klaritin of Zyrtek - wat is beter?

Zowel Zyrtec als Claritin zijn vertegenwoordigers van de tweede generatie anti-allergische geneesmiddelen. Ondanks één generatie verschillen medicijnen in belangrijke kenmerken - samenstelling.

Zyrtek's werkzame bestanddeel is cytrizine. Het medicijn is verkrijgbaar in tabletvorm, evenals druppels voor interne toediening.

Als de patiënt siroop wil gebruiken, moet Claritin de voorkeur krijgen. Tabletten worden vanaf 6 jaar aanbevolen en vallen uiteen - vanaf 12 maanden.

Zyrtec is geschikt als u kinderen vanaf 1 jaar moet behandelen, terwijl Claritin pas vanaf 2 jaar wordt gegeven.

Volgens de resultaten van klinische studies, veroorzaakt het gebruik van cetirizine de ontwikkeling van slaperigheid en concentratiestoornissen verschillende keren vaker dan loratadine.

Daarom wordt in het selectieproces aangeraden om patiënten wier professionele activiteiten meer aandacht vereisen te bespreken met de arts en de mogelijkheid te overwegen om Claritin te gebruiken.

Tegelijkertijd ontwikkelt de werking van Zirtek zich gedurende de eerste 60 minuten na inname, terwijl Claritin enkele uren kan duren.

Beide geneesmiddelen vertonen uitgesproken antiallergische eigenschappen en stoppen op effectieve wijze de manifestaties van hooikoorts en het hele jaar door allergie.

Selectie van een geschikt geneesmiddel wordt uitgevoerd rekening houdend met een aantal factoren: leeftijd, kenmerken van professionele activiteit, de aanwezigheid van geassocieerde ziekten (lever- en nierstoornissen).

Claritin of Loratadine

Claritin en Loratadin zijn exacte structurele analogen, terwijl de laatste meerdere malen goedkoper is (70 roebel voor 10 tabletten).

Onder de handelsnaam "Loratadin" produceert tabletten vele farmaceutische bedrijven: in de schappen van apotheken kunt u medicijnen vinden van zowel Russische (Akrihin) als buitenlandse productie (Teva).

Het werkingsprincipe en indicaties voor gebruik in geneesmiddelen zijn vergelijkbaar. Zowel claritine als Loratadine worden in verschillende vormen gepresenteerd: tabletten en siroop voor interne toediening. Geneesmiddelen demonstreren werkzaamheid bij de behandeling van allergische rhinitis, conjunctivitis, dermatitis, urticaria.

Claritin en Loratadine kunnen ongeacht de maaltijd worden gebruikt, maar u dient af te zien van het gecombineerde gebruik van beide geneesmiddelen tegelijk. Gebruiksinstructies stellen dat voor de behandeling van jonge patiënten in de vorm van een siroop, waarvan de dosis wordt gekozen op basis van het lichaamsgewicht.

Als de patiënt niet in de gelegenheid is om Claritin te kopen, zal het budget Loratadin een hoogwaardige, volledige vervanging zijn (de medicijnen zijn niet anders).

Het geneesmiddel wordt goed verdragen door patiënten, indien gebruikt in de aanbevolen therapeutische dosis, op aanbeveling en onder toezicht van een arts.

Cetrin of Claritin

Zowel Tsentrin als Claritin zijn vertegenwoordigers van de tweede generatie antihistaminegeneesmiddelen, die qua samenstelling verschillen, maar qua werkzaam therapeutisch effect vergelijkbaar zijn.

Claritin kan het middel bij uitstek zijn bij de behandeling van patiënten met disfunctie van het cardiovasculaire systeem, aangezien de werkzame stof geen effect heeft op zijn werk.

De kosten van Claritin zijn hoger, maar het wordt beter verdragen door patiënten, de werkzame stof blijft langer in het plasma. Tsetrin is een exact structureel analoog van Zyrtek.

Claritin veroorzaakt geen ontwikkeling van slaperigheid, terwijl op de achtergrond van de toediening van Tsetrin soms een vergelijkbare bijwerking werd gemeld. Om de ontwikkeling van het medicijn te egaliseren, wordt aanbevolen om het medicijn op hetzelfde tijdstip van de dag in te nemen - voordat u naar bed gaat. Zie ook: goedkoop alternatief voor Tsetrin.

Klaritin of Suprastin

Beide medicijnen zijn analogen in de farmacologische groep - antihistaminica, maar ze zijn vertegenwoordigers van verschillende generaties.

Suprastin is een geneesmiddel van de eerste generatie dat allergische symptomen snel verlicht, maar heeft een slechtere tolerantie en een groot aantal ongewenste bijwerkingen.

Bij preparaten van verschillende samenstelling en actieve component veroorzaakt Suprastin veel vaker dergelijke karakteristieke ongewenste reacties als slaperigheid en verminderde concentratie.

De voorbereidingen van de oude generatie hebben een aantal onderscheidende kenmerken:

  • Doseringsvormen: niet alleen tabletten, maar ook oplossingen voor injecties. Het kan een duidelijk voordeel zijn wanneer een snelle antihistaminische werking vereist is.
  • Wijze van toepassing: de dagelijkse dosering van Suprastin wordt verdeeld over verschillende (2-3) doses gedurende de dag, terwijl Claritin voldoende is om slechts 1 keer per dag te gebruiken.
  • Op de achtergrond van behandeling met Suprastin, de ontwikkeling van ongewenste reacties in de vorm van tremor, hoofdpijn, leukopenie, glaucoma, toevallen, visusstoornissen, hypotensie, misselijkheid, braken, buikpijn, urineretentie, fotosensibilisatie. Met de ontwikkeling van deze of enige andere bijwerkingen wordt het gebruik van het medicijn gestopt en wordt onmiddellijk om advies van een arts gevraagd.

Wat betreft de kosten, de prijs voor Suprastin, goedkoper dan Claritin, is ongeveer 3 keer zo laag als 125 roebel. voor 20 tabletten en 150 roebel. voor 5 ampullen van 20 mg / ml.

Artsen adviseren om de voorkeur te geven aan moderne medicijnen die een goed therapeutisch effect hebben en zich onderscheiden door een betere verdraagbaarheid.

Als u overgevoelig bent voor de werkzame stof Claritin, kan de arts overwegen om Suprastin en de goedkopere tegenhangers ervan te gebruiken.

Erius of Claritin

Erius - een vertegenwoordiger van de 3e generatie antihistaminica op basis van desloratadine. Verkrijgbaar in de vorm van tabletten (vanaf 630 roebel voor 10 stukjes 5 mg) en siroop voor orale toediening - vanaf 635 roebel. voor 60 ml.

Ondanks de hoge kosten, is Erius een zeer effectief en hoogwaardig medicijn. De siroopdoseringsvorm wordt vaak aanbevolen voor kinderen vanwege de veiligheid en werkzaamheid.

Indicaties voor gebruik in geneesmiddelen zijn identiek. Van het nemen van pillen moet Erius zich onthouden van intolerantiereacties, behandeling van patiënten jonger dan 12 jaar, zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven. Het is siroop toegestaan ​​kinderen vanaf 6 maanden te ontvangen.

Erius wordt aanbevolen om 1 keer per dag te nemen. De receptie van het medicijn moet worden gestopt nadat het mogelijk was om de symptomen te elimineren en te hervatten wanneer ze weer verschijnen.

Beide antihistaminica worden door patiënten goed verdragen, maar artsen geven steeds meer de voorkeur aan nieuwe generaties geneesmiddelen, Erius zal beter zijn.

Wat is beter - Tavegil of Claritin?

Beide zijn vertegenwoordigers van verschillende generaties antihistaminica. Tavegil verwijst naar de eerste, Claritin naar de tweede.

Tavegil heeft sterke anti-allergische, jeukwerende eigenschappen en verlicht het oedeem veroorzaakt door insectenbeten goed.

De farmacologische actie ontwikkelt zich snel, het bereiken van maximale efficiëntie wordt waargenomen na 6 uur en duurt 12-24 uur.

Tavegil is geïndiceerd voor de behandeling van patiënten met hooikoorts en andere allergische rhinopathieën, urticaria van verschillende oorsprong, pruritus, jeukende dermatose, acuut en chronisch eczeem, contactdermatitis, medicinale huiduitslag, insectenbeten.

In vergelijking met Claritin heeft Tavegil een breder scala aan contra-indicaties. Tabletten worden niet voorgeschreven aan patiënten met intolerantie voor stoffen, pathologieën van de onderste luchtwegen, jonger dan 12 maanden, samen met MAO-remmers.

De lijst met aandoeningen waarvoor speciale zorg nodig is in Tavegil is veel breder: stenosen en vernauwingen van maagzweren, obstructie van de blaashals, prostaathypertrofie, moeite met plassen, hyperthyreoïdie, glaucoom met gesloten sluiting.

Claritin is zeker beter, het wordt ook het favoriete medicijn bij de behandeling van allergische aandoeningen bij mensen met aandoeningen van het cardiovasculaire systeem, aangezien Tavegil speciale zorg nodig heeft bij de behandeling van patiënten met arteriële hypertensie.

Claritin of Zodak

Zodak is een analoog van Claritin voor therapeutisch effect, op basis van cetirizine, een vertegenwoordiger van de tweede generatie van anti-allergische geneesmiddelen.

Verkrijgbaar in 3 vormen: tabletten en druppels (met 10 mg werkzame stof) en siroop voor interne toediening - 5 mg / ml.

Tabletten worden gebruikt voor de behandeling van seizoensgebonden, het hele jaar door allergische rhinitis en conjunctivitis, dermatose, pollinose, urticaria en angio-oedeem. Deze doseringsvorm is geschikt voor de behandeling van kinderen vanaf 6 jaar.

Dranken worden vanaf 6 maanden voorgeschreven aan patiënten om jeuk, verstopte neus, niezen, zwelling en manifestaties van urticaria te elimineren.

Zodak gaat geen drugsinteractie aan met andere groepen geneesmiddelen. In geval van overdosering wordt depressie van het centrale zenuwstelsel waargenomen. Claritin en Zodak zijn onderling verwisselbare geneesmiddelen, maar het gelijktijdig gebruik ervan wordt niet aanbevolen.

Claritin analoog goedkoop

Claritin is een medicijn met antihistaminische eigenschappen, dat is geïndiceerd voor de behandeling en preventie van chronische ziekten veroorzaakt door blootstelling aan allergische ontstekingen, zoals bronchiale astma.

Het actieve ingrediënt blokkeert histaminereceptoren die werken op cellulaire structuren. Door de selectieve werking is het mogelijk om allergische symptomen effectief te elimineren, en de patiënt verdraagt ​​het medicijn goed.

Vanwege de hoge prijs (van 240 roebel voor 10 tabletten), is het logisch om analogen te overwegen voor het vervangen van Claritin door een lagere kostprijs, maar met hetzelfde actieve ingrediënt (loratadine), of met een ander middel, zoals cetirizine, als de patiënt zich zorgen maakt over bijwerkingen.

Farmacologische werking

Het belangrijkste bestanddeel van Claritin - loratadine is een tricyclische stof met selectieve antihistaminica.

Het gebruik van tabletten of siroop in de door de arts voorgeschreven dosering veroorzaakt geen sedatief en anticholinergisch effect, het geneesmiddel heeft geen invloed op de werking van het cardiovasculaire systeem.

De ontwikkeling van anti-allergische werking wordt waargenomen gedurende 60-180 minuten, de piekconcentratie van het actieve bestanddeel - na 9-11 uur, het behoud van efficiëntie - gedurende de dag.

Resistentie tegen Claritin wordt niet waargenomen na 25-28 dagen van regelmatige inname van tabletten of siroop.

De werkzame stof wordt snel geabsorbeerd. Het gebruik van medicijnen samen met voedsel veroorzaakt een vertraging in de absorptie van loratadine, maar dit heeft geen invloed op het klinische effect.

Fabrikant, samenstelling, vrijgaveformulier, prijs

In het apotheeknetwerk wordt claritin in pilvorm en siroop gepresenteerd door buitenlandse farmacologische bedrijven in België en de Verenigde Staten. Siroop wordt het meest gebruikt in de kindergeneeskunde, dus het is niet verrassend dat ouders, die een vloeibare vorm van het medicijn suggereren, naar de claritin van kinderen vragen.

Claritin-siroop heeft een uniforme consistentie, transparant, soms geschilderd in een lichtgele tint. Verkrijgbaar in donkere flessen 1 mg / ml (60 of 120 ml). Claritin-tabletten worden in blisters gesloten. Te koop worden verpakkingen vaak in stukjes in blisters verpakt.

Het werkzame bestanddeel van alle vormen van het geneesmiddel is loratadine, in één tablet bevat het 10 mg en in een afgemeten dosis siroop - 5 mg. De hoofdsamenstelling van het medicijn wordt aangevuld met weinig-allergene excipiënten, die waarschijnlijk niet de oorzaak zijn van een nieuwe allergische reactie.

De gemiddelde prijs voor claritin-tabletten is ongeveer 230 roebel (voor 10 stuks), een volledig pakket (30 stuks) kost 600 roebel. De prijs van siroop 60 ml - 250 roebel, 120 ml - 300 roebel.

Waarom moet je zoeken naar analogen

  • Medische online dienst is ontworpen om de optimale vervanging van medicijnen te selecteren.
  • Zoek goedkope tegenhangers voor dure medicijnen.
  • Voor geneesmiddelen die geen volledige analogen hebben, zie de lijst met de meest vergelijkbare geneesmiddelen die in gebruik zijn.
  • Als u een professional bent, zal de hulp van kunstmatige intelligentie helpen bij de selectie van de behandeling.

Het medicijn "Claritin": 20 volledige analogen, de goedkoopste - Loratadine (9-51ք); 30 analogen in actie, de meest vergelijkbare - Suprastex (233-543ք)

Hoe werkt claritin?

Volgens de instructies heeft claritin antiallergische en jeukwerende eigenschappen. 30 minuten na het innemen van de medicatie neemt de allergische symptomen af ​​en het effect van het medicijn duurt een dag. De selectieve eigenschap van het medicijn kan het effect van loratadine op het centrale zenuwstelsel aanzienlijk elimineren.

Doses claritin voor kinderen en volwassenen

Zoals we al hebben besproken, gebruiken kinderen het medicijn niet voor maximaal twee jaar. Merk op dat tussen de twee en drie jaar alleen stroop is toegestaan, en pas na de leeftijd van drie kunnen ook tabletten worden gebruikt.

Alle doseringsvormen van claritine worden willekeurig genomen, de voedselinname is niet afhankelijk van de absorptie van de medicinale stof. Claritin wordt aanbevolen om slechts eenmaal per dag te worden ingenomen, bij voorkeur tegelijkertijd.

Het voorschrijven van doses hangt af van de leeftijd en het gewicht van de patiënten, dus overweeg hoe het wordt aanbevolen om claritin voor kinderen en volwassenen te nemen volgens de officiële instructies:

  • de leeftijdscategorie van 2 tot 12 jaar vereist de helft van de dosering van de gebruikelijke dosis voor volwassenen - 0,5 tabletten (5 ml siroop). Als het gewicht van het kind meer dan 30 kg bedraagt, wordt de dosis verdubbeld;
  • vanaf de leeftijd van 12 jaar wordt de standaarddosis bepaald - 1 tablet of 10 ml siroop.

In sommige gevallen, wanneer de patiënt zwak is, een laag lichaamsgewicht heeft, kan een pediatrische dosis medicatie worden gebruikt.

Claritin moet met veel water worden weggespoeld.

Volgens wetenschappers leidt een dosis claritin 40 mg of meer (overdosis) tot uitgesproken negatieve symptomen van verschillende organen. In geval van overdosering, thuis, is het noodzakelijk om een ​​sorptiemiddel (actieve kool, polysorb, enterosgel) in te nemen, veel water te drinken en de hulpdiensten te bellen.

Hoe om allergische rhinitis snel te genezen

Lijst van goedkope Claritin-analogen

De prijs van claritin wordt als volgt gevormd:

  • Tabletten 10 mg, 10 stuks. - vanaf 240 roebel, 30 st. - vanaf 610 roebel.
  • Siroop 60 ml - van 270 roebel.

Indien nodig kunt u Claritin vervangen door een analoog goedkopere prijs, maar met dezelfde werkzame stof (loratadine):

  • "Claridol" - tabletten zijn goedkoper dan de Indiase productie, vanaf 100 roebel. voor 7 stuks
  • "Lomilan" - van 130 roebel.
  • "Clarsens" - van 74 roebel.
  • Loragexal is een goedkope analoog van Claritin, vanaf 55 roebel.
  • Klarotadin - binnenlandse fabrikant, van 130 roebel. voor 10 tabletten.
  • "Loratadin-Akrikhin" - het Russische equivalent, van 70 roebel. voor 10 stks.
  • "Loratadin-Teva" (Israël) - van 180 roebel. voor 10 tabletten.

Op cetirizine gebaseerde preparaten kunnen substituten worden die qua therapeutisch effect vergelijkbaar zijn (bijvoorbeeld wanneer zich bijwerkingen voordoen):

  • Cetirizin-Astrapharm - van 49 roebel. voor 10 stuks;
  • Cetirizin-Teva - vanaf 209 roebel. voor 30 tabletten;
  • "Desloratadine" (van het bedrijf Canon, Teva, Lekhim, evenals Deszlor) - van 127 roebel. voor 10 stuks;
  • "Levocetirizin" (Sandoz, Teva) - van 274 roebel. voor 14 stks.

Mogelijke substituten van het medicijn "Claritin"

Het voordeel van Cyberis is de veelzijdigheid, waardoor het in staat is om analogen voor alle medicijnen te selecteren. Kunstmatige intelligentie analyseert indicaties, contra-indicaties, componenten, farmacologische groepen, evenals informatie over het praktische gebruik van geneesmiddelen, en geeft de beste vervangingen weer met een zekere mate van overeenkomst in procenten.
Volledige analogen van geneesmiddelen zijn niet altijd beschikbaar en het gebruik ervan is niet altijd mogelijk vanwege de aanwezigheid van gevaarlijke geneesmiddelinteracties. Daarom is het noodzakelijk om alleen vergelijkbare medicijnen te gebruiken, soms zelfs uit verschillende farmacologische groepen.

Lijst met vervangers voor kinderen

In de kindertijd vanaf 2 jaar kan de arts het gebruik voorstellen van:

  • Claridol siroop - van 80 roebel.
  • Clarincens siroop - van 110 roebel.
  • Klarotadina - van 170 roebel.
  • Loratadin-Akrikhina - een goedkoop medicijn, vergelijkbaar in samenstelling, van 180 roebel.

Als het nodig is om een ​​generieke of een vervangende te selecteren, is voorafgaand overleg met een arts verplicht.

Beoordeel de drugsselectieservice

Veel dank aan de ontwikkelaars voor een dergelijke kwaliteitssite.
Beoordeling - 5/5

Veel dank aan de ontwikkelaars
Beoordeling - 5/5

Bedankt. Beknopt, compact, ruim en vol. Gelukkig nieuwjaar voor uw groep
Beoordeling - 5/5

super programma
Beoordeling - 5/5

Ik ben gewoon aan het leren, maar er zijn al resultaten bij de selectie van analogen.
Beoordeling - 5/5

Geweldige site dankzij de ontwikkelaars
Beoordeling - 5/5

Klaritin of Zyrtek - wat is beter?

Zowel Zyrtec als Claritin zijn vertegenwoordigers van de tweede generatie anti-allergische geneesmiddelen. Ondanks één generatie verschillen medicijnen in belangrijke kenmerken - samenstelling.

Zyrtek's werkzame bestanddeel is cytrizine. Het medicijn is verkrijgbaar in tabletvorm, evenals druppels voor interne toediening.

Als de patiënt siroop wil gebruiken, moet Claritin de voorkeur krijgen. Tabletten worden vanaf 6 jaar aanbevolen en vallen uiteen - vanaf 12 maanden.

Zyrtec is geschikt als u kinderen vanaf 1 jaar moet behandelen, terwijl Claritin pas vanaf 2 jaar wordt gegeven.

Geneesmiddelen zijn uitwisselbaar: met intolerantie voor ceterysine, kunt u proberen om loratadine te nemen, en omgekeerd.

Volgens de resultaten van klinische studies, veroorzaakt het gebruik van cetirizine de ontwikkeling van slaperigheid en concentratiestoornissen verschillende keren vaker dan loratadine.

Daarom wordt in het selectieproces aangeraden om patiënten wier professionele activiteiten meer aandacht vereisen te bespreken met de arts en de mogelijkheid te overwegen om Claritin te gebruiken.

Tegelijkertijd ontwikkelt de werking van Zirtek zich gedurende de eerste 60 minuten na inname, terwijl Claritin enkele uren kan duren.

Beide geneesmiddelen vertonen uitgesproken antiallergische eigenschappen en stoppen op effectieve wijze de manifestaties van hooikoorts en het hele jaar door allergie.

Selectie van een geschikt geneesmiddel wordt uitgevoerd rekening houdend met een aantal factoren: leeftijd, kenmerken van professionele activiteit, de aanwezigheid van geassocieerde ziekten (lever- en nierstoornissen).

Claritin of Loratadine

Claritin en Loratadin zijn exacte structurele analogen, terwijl de laatste meerdere malen goedkoper is (70 roebel voor 10 tabletten).

Onder de handelsnaam "Loratadin" produceert tabletten vele farmaceutische bedrijven: in de schappen van apotheken kunt u medicijnen vinden van zowel Russische (Akrihin) als buitenlandse productie (Teva).

Het werkingsprincipe en indicaties voor gebruik in geneesmiddelen zijn vergelijkbaar. Zowel claritine als Loratadine worden in verschillende vormen gepresenteerd: tabletten en siroop voor interne toediening. Geneesmiddelen demonstreren werkzaamheid bij de behandeling van allergische rhinitis, conjunctivitis, dermatitis, urticaria.

Claritin en Loratadine kunnen ongeacht de maaltijd worden gebruikt, maar u dient af te zien van het gecombineerde gebruik van beide geneesmiddelen tegelijk. Gebruiksinstructies stellen dat voor de behandeling van jonge patiënten in de vorm van een siroop, waarvan de dosis wordt gekozen op basis van het lichaamsgewicht.

Als de patiënt niet in de gelegenheid is om Claritin te kopen, zal het budget Loratadin een hoogwaardige, volledige vervanging zijn (de medicijnen zijn niet anders).

Het geneesmiddel wordt goed verdragen door patiënten, indien gebruikt in de aanbevolen therapeutische dosis, op aanbeveling en onder toezicht van een arts.

Claritin tijdens zwangerschap en borstvoeding

Onderzoek naar claritin in de periode van de zwangerschap werd alleen uitgevoerd bij de kleinere broers (dieren). Tijdens de tests werd geen teratogeen effect op de foetus waargenomen. Vanwege het feit dat het medicijn niet is getest op zwangere vrouwen, is er geen directe indicatie voor de toediening ervan, hoewel in kritieke gevallen claritine is toegestaan ​​voor toediening.

, hoogstwaarschijnlijk zal een pediatrische dosering worden aangeboden - 5 ml siroop of een halve tablet claritin.

Het is beter om het gebruik van Claritin-tabletten tijdens de periode van borstvoeding te combineren met de tijdelijke overdracht van het kind naar zuivel- of niet-zuivelmengsels van industriële productie.

Goedkope analogen van claritin

Het gebeurt dat de patiënt om een ​​of andere reden geen claritin tolereert, of gewoon een budget medicijn voor behandeling wil vinden. In dergelijke gevallen moet u uw arts raadplegen of op speciale farmacologische sites om de juiste analoog te vinden.

Wanneer u vervangende middelen kiest, moet u zich ervan bewust zijn dat er structurele analogen zijn (afhankelijk van de werkzame stof) en therapeutische effecten hebben op het lichaam. We geven een kleine lijst van analogen die de patiënt helpen bij het kopen van een antihistaminicum, het is als volgt:

Wat is beter - Tavegil of Claritin?

Beide zijn vertegenwoordigers van verschillende generaties antihistaminica. Tavegil verwijst naar de eerste, Claritin naar de tweede.

Tavegil heeft sterke anti-allergische, jeukwerende eigenschappen en verlicht het oedeem veroorzaakt door insectenbeten goed.

De farmacologische actie ontwikkelt zich snel, het bereiken van maximale efficiëntie wordt waargenomen na 6 uur en duurt 12-24 uur.

Tavegil is geïndiceerd voor de behandeling van patiënten met hooikoorts en andere allergische rhinopathieën, urticaria van verschillende oorsprong, pruritus, jeukende dermatose, acuut en chronisch eczeem, contactdermatitis, medicinale huiduitslag, insectenbeten.

In vergelijking met Claritin heeft Tavegil een breder scala aan contra-indicaties. Tabletten worden niet voorgeschreven aan patiënten met intolerantie voor stoffen, pathologieën van de onderste luchtwegen, jonger dan 12 maanden, samen met MAO-remmers.

De lijst met aandoeningen waarvoor speciale zorg nodig is in Tavegil is veel breder: stenosen en vernauwingen van maagzweren, obstructie van de blaashals, prostaathypertrofie, moeite met plassen, hyperthyreoïdie, glaucoom met gesloten sluiting.

Claritin is zeker beter, het wordt ook het favoriete medicijn bij de behandeling van allergische aandoeningen bij mensen met aandoeningen van het cardiovasculaire systeem, aangezien Tavegil speciale zorg nodig heeft bij de behandeling van patiënten met arteriële hypertensie.

Claritin of Zodak

Zodak is een analoog van Claritin voor therapeutisch effect, op basis van cetirizine, een vertegenwoordiger van de tweede generatie van anti-allergische geneesmiddelen.

Verkrijgbaar in 3 vormen: tabletten en druppels (met 10 mg werkzame stof) en siroop voor interne toediening - 5 mg / ml.

Tabletten worden gebruikt voor de behandeling van seizoensgebonden, het hele jaar door allergische rhinitis en conjunctivitis, dermatose, pollinose, urticaria en angio-oedeem. Deze doseringsvorm is geschikt voor de behandeling van kinderen vanaf 6 jaar.

Dranken worden vanaf 6 maanden voorgeschreven aan patiënten om jeuk, verstopte neus, niezen, zwelling en manifestaties van urticaria te elimineren.

Zodak gaat geen drugsinteractie aan met andere groepen geneesmiddelen. In geval van overdosering wordt depressie van het centrale zenuwstelsel waargenomen. Claritin en Zodak zijn onderling verwisselbare geneesmiddelen, maar het gelijktijdig gebruik ervan wordt niet aanbevolen.

Claritin Loratadine Clarisens Desal Cetrin Zodak Tavegil Suprastin Phenistil Antiallergische Prepa

conclusie

Claritine en veel van de analogen ervan zijn antihistaminica en het kan niet worden gezegd dat deze geneesmiddelen alleen allergische rhinitis behandelen, of, bijvoorbeeld, huiduitslag. Deze medicijnen remmen histamine (een krachtige chemische bemiddelaar), die de boosdoener is van alle kwalen van allergie. Bij allergielijders wordt histamine in verhoogde hoeveelheden in veel weefsels aangetroffen - dit is een soort overgevoeligheid van het lichaam.

Als de patiënt bijvoorbeeld chronisch verkoudheid heeft, helpt Claritin natuurlijk tranen, jeuk, niezen en zwelling te verlichten, maar kan de patiënt dit probleem tot het einde niet verlichten. We moeten zoeken naar de oorzaak - een allergeen (stuifmeel, wol, stof, enz.), Wat onaangename symptomen veroorzaakt.

Claritin vertoont goede resultaten bij de behandeling van pollinose. Het wordt aanbevolen om eenmaal daags 40 minuten voor het ontbijt (in een dosis van 10 mg) 's morgens in te nemen, zorg ervoor dat u naar buiten gaat. In de meeste gevallen wordt een clariter-behandeling van drie weken voorgeschreven tijdens de periode van verspreiding van het stuifmeel. Als een loopneus agressieve symptomen krijgt, voeg dan Kromoglin-neusspray aan het behandelingsregime toe.

Behandeling met antihistaminica mag alleen worden uitgevoerd na een gedetailleerde verzameling van allergische anamnese, bij voorkeur met een allergietest. Een competente benadering van de behandeling van allergische pathologieën omvat de identificatie van een allergeen, de eliminatie ervan en het uitvoeren van symptomatische therapie met anti-allergische geneesmiddelen. Zegene jou!

Claritin - patiëntbeoordelingen

Victoria

Ik ben 20 jaar oud. Ik heb last van atopische dermatitis bij kinderen en allergische rhinitis. Natuurlijk is atopische dermatitis, volgens mijn moeder, nu in een zwak uitgedrukte vorm en manifesteert het zich wanneer de nachtvorst komt. Allergische rinitis verschijnt eind mei, wanneer alles bloeit en pluizen vliegt.

Ik gebruik Claritin alleen voor acute symptomen, meestal is mijn loop 7-10 dagen. De dokter beveelt echter een preventieve behandeling aan, maar ik kan eerlijk gezegd niet behandelen wat mij niet stoort, misschien heb ik het niet goed. Ik wil opmerken dat de symptomen bij patiënten die claritin krijgen, letterlijk worden verlaagd ten opzichte van de tweede pil. Het medicijn is goed.

Katia

Ik heb een grote familie: ik, mijn man en drie zonen. Alle drie de kinderen hebben een uiting van allergie: dermatitis, bij kinderen hadden ze allemaal diathese, conjunctivitis, rhinitis. Het meest interessante is dat mijn man en ik niet allergisch zijn.

De kinderarts legt dit uit door het feit dat er nu weinig producten van hoge kwaliteit zijn en het feit dat we in supermarkten kopen een solide allergeen is. Bij kinderen is het spijsverteringskanaal zwak, vooral in het eerste levensjaar, en deze allergenen laten geen persistente immuniteit toe om zich te vormen (en het komt uit het maag-darmkanaal).

Dus je moet toevlucht nemen tot anti-allergische medicijnen. We gebruiken claritinom of loratadinom. In onze EHBO-kit, zoals analgin, neemt claritin altijd een plaats in. Alleen waren er huiduitslag, een insectenbeet met oedeem verscheen, ik gaf de kinderen onmiddellijk te drinken claritine, meestal bepaal ik zelf de loop van de behandeling, ik kijk naar de toestand van de kinderen.

Tatiana

Klaritin accepteert cursussen voor meerdere jaren. De reden voor het ontvangen van allergische rhinitis van onbekende etiologie. Symptomen van de ziekte doen zich niet alleen voor tijdens de bloei (botanische tuinen en parken, waar ik al lange tijd geen duidelijke aroma's heb gezien), maar ook in de geur van parfum, sigarettenrook, voedseldampen, letterlijk alles.

Ik heb allergietests gedaan, maar ik twijfel al aan hun authenticiteit, omdat meerdere keren ontvangen tegenstrijdige onderzoeksresultaten. Neem het wel, en spoel je neus terug.

Alle manifestaties van rhinitis worden meer waargenomen in het warme seizoen en in de winter heb ik nooit snot. Gewoon een parodie, als de neus van iedereen stroomt, ben ik gezond.

Als de symptomen mild zijn, ga ik rond anti-allergische neusdruppels. Voeg geen claritin toe als er geen effect is. Voor het geval dat er geen verslaving was, afwisselend cursussen van claritin en tsetrina. De drugs verdienen respect, maar ik zou het graag zonder hun hulp doen. Ik wens jullie allemaal een goede gezondheid!

Informatie over Claritin-analogen om u te helpen!

Claritin is een groep nieuwe antihistaminica. Volgens veel allergologen is deze tool effectiever dan zijn voorgangers, na toediening, waarvan er bijwerkingen zijn. In de praktijk gebruiken mensen echter meestal Claritin-analogen, in plaats van het medicijn zelf.

Samenstelling Claritin

Eén tablet Claritin bevat 10 mg loratadine, wat de H1-receptoren die betrokken zijn bij de ontwikkeling van allergieën blokkeert. Ook in tabletten zijn er hulpcomponenten, zoals lactose, zetmeel en magnesiumstearaat.

Claritin-analogen

Maak op dit moment een vrij groot aantal analogen van deze tool. Hun keuze hangt af van verschillende factoren, namelijk de ernst van de manifestatie van een allergische reactie en de duur van het verloop van de ziekte. Als u een anti-allergisch middel kiest, moet u de effectiviteit ervan overwegen. Helaas is er vandaag geen volledig perfecte antihistaminicum dat allergieën bij alle patiënten zou blokkeren.

Claritin heeft de volgende analogen:

Analoog Claritin - Suprastin

Wat is beter Klaritin of Suprastin? Als we het hebben over het tweede medicijn, is het het meest effectief bij acute manifestaties van allergie. Het wordt gebruikt voor urticaria, wat gecompliceerd is door hoge temperatuur en hoge lokalisatie. Suprastin bevordert een snelle en effectieve eliminatie van de primaire symptomen van de ziekte.

Claritin wordt gebruikt om chronische allergieën te blokkeren, wat gepaard gaat met lichte huiduitslag met een lichtroze kleur.

Analoge Claritin - Loratadine

Als u een keuze maakt tussen de gepresenteerde geneesmiddelen, is het beter om te stoppen met die bereiding die de handigste vorm en smaak heeft. Claritin-tabletten bestaan ​​uit één stof genaamd Loratadine.

Bij gebruik van Loratadine kunnen de volgende bijwerkingen optreden:

  1. hoofdpijn;
  2. zich moe en slaperig voelen;
  3. tachycardie.

Wanneer het geneesmiddel bij kinderen boven de voorgeschreven dosis wordt ingenomen, kunnen extrapiramidale stoornissen optreden.

Zodak en Claritin

Zodak en Claritin zijn geneesmiddelen van dezelfde generatie, dus er is niet veel verschil tussen hen. Claritin bevat de werkzame stof - Loratadin en Zodak - cytisine.

Het verschil tussen de medicijnen is dat bij het nemen van Zodak een sedatief effect kan worden waargenomen en het kan ook snel uit het lichaam worden geëlimineerd. In de regel na 7 uur, en Loratadin na 20 uur.
De bijwerkingen van Zodak omvatten het volgende:

  1. Verstoring van accommodatie van de ogen;
  2. Moeite met plassen;
  3. Paradoxale stimulatie van het centrale zenuwstelsel;
  4. Gevoel van een droge mond.

Volgens sommige experts is Claritin het meest effectieve medicijn voor urticaria. Deze verklaring wordt echter in de praktijk niet altijd bevestigd.

Loridin

Loridin gebruikt om het hele jaar door of seizoensgebonden allergische rhinitis, hooikoorts, conjunctivitis, chronische en acute urticaria, angio run-off te behandelen. Actief geneesmiddel gistaminergii elimineert verschijnselen die ontstaan ​​bij het gebruik gistaminoliberatoriv, ​​allergische reacties op beten en laesies, serumziekte. Loridine wordt actief gebruikt bij de behandeling van jeuk, huidaandoeningen, chronisch en acuut eczeem. Als preventieve maatregel wordt dit geneesmiddel ook gebruikt voor allergische rhinitis.

Loridin is niet toegestaan ​​voor zwangere vrouwen, moeders die borstvoeding geven, maar ook voor mensen met nierfalen.

Klargotil

Gepresenteerde tool is gebruikt voor de behandeling van het hele jaar door en seizoensgebonden allergische rhinitis. Ook helpt Clargothil om de symptomen die verband houden met deze ziekte te verwijderen. Deze symptomen omvatten: jeuk van het neusslijmvlies, rhinorrhoea, niezen, branderig gevoel en jeuk van de ogen. Bovendien wordt Clargotil actief gebruikt voor de behandeling van chronische idiopathische urticaria en andere ziekten die allergisch van aard zijn.

Het wordt niet aanbevolen om het gepresenteerde middel te gebruiken tijdens zwangerschap, borstvoeding en overgevoeligheid voor de afzonderlijke componenten.

Zoals het bekend werd, zijn er inderdaad veel Klaritin-analogen. Echter, alleen een specialist kan u helpen om het juiste product te vinden, na alle noodzakelijke tests te hebben doorstaan.

Artikel auteur: Lyubov Kulikova

Vergelijking van Loratadine en Claritin

Om te beslissen welk medicijn het beste is om te kopen - Loratadine of Claritin - moet u bekend zijn met de effecten, contra-indicaties en bijwerkingen. We moeten weten wat hun overeenkomsten en verschillen zijn.

Loratadine of Claritin zijn antihistaminegeneesmiddelen en worden niet alleen als anti-allergische geneesmiddelen gebruikt.

Overeenkomsten van composities

Beide geneesmiddelen zijn antihistaminegeneesmiddelen en worden niet alleen als anti-allergische geneesmiddelen gebruikt. Ze elimineren ook ontstekingsreacties. Daarom worden ze vaak voorgeschreven in een complexe behandeling om het huidige proces te stoppen. Het is moeilijk om medicijnen te vergelijken, omdat dit 2 complete analogen zijn, die onder verschillende namen worden geproduceerd.

Verschillen van Loratadine en Claritin

Ondanks het feit dat geneesmiddelen zijn afgeleid van dezelfde werkzame stof, hebben ze vergelijkbare farmacologische eigenschappen, ze hebben verschillen.

Loratadine is een 2e generatie anti-allergisch medicijn met een hoge werkzaamheid, dat wordt geproduceerd in de Russische Federatie. De kosten zijn laag.

Claritin is een vergelijkbaar geneesmiddel met een identieke samenstelling, maar het behoort tot de 3e generatie en wordt geproduceerd door een buitenlands farmaceutisch bedrijf. De prijs in vergelijking met de analoge is meerdere malen hoger.

Na 30 minuten Claritin te hebben ingenomen, voelt de patiënt met allergieën zich opgelucht, de actie duurt de hele dag door.

Het therapeutische effect van Claritin komt sneller. Na 30 minuten voelt de patiënt zich opgelucht, de actie duurt de hele dag door. Het medicijn zal minder snel negatieve reacties veroorzaken.

Beoordelingen van patiënten die deze medicijnen gebruikten, zijn gemengd. Een deel van de effectieve hulp bood binnenlandse drugs, zodat ze het nut niet zien van het gebruik van een dure buitenlandse tegenpartij. Over anderen heeft Loratadine geen therapeutisch effect en ze hebben het veranderd in een dure optie.

Kan ik tegelijkertijd nemen?

Tegelijkertijd is het innemen van twee medicijnen zinloos, omdat ze volledige chemische equivalenten zijn en hetzelfde effect op het lichaam hebben.

Contra

Het wordt niet aanbevolen om beide geneesmiddelen in dergelijke gevallen te gebruiken:

  • individuele intolerantie voor een van de componenten van geneesmiddelen;
  • vruchtbare periode en borstvoeding;
  • kinderen tot 2 jaar.

Er zijn beperkingen voor patiënten met ernstige nier- en leverstoornissen.

Hoe neemt u Loratadine en Claritin in

Het is aan te raden om Loratadine 1 uur voor de maaltijd in te nemen, alleen in dit geval wordt de maximale concentratie van de belangrijkste werkzame stof in het bloed bereikt. De aanbevolen dosering voor een volwassene is 10 mg 1 keer per dag, voor kinderen van 3 tot 12 jaar oud - 5 mg 1 keer per dag, als het lichaamsgewicht van het kind groter is dan 30 kg, dan heeft hij 10 mg 1 keer per dag nodig. Voor jonge kinderen of vanwege slikproblemen bij volwassenen, is siroop voorgeschreven.

Het is aan te raden om Loratadine 1 uur voor de maaltijd in te nemen, alleen in dit geval wordt de maximale concentratie van de belangrijkste werkzame stof in het bloed bereikt.

Als het medicijn werd gemist, wordt aanbevolen het medicijn zo snel mogelijk in te nemen. Als er niet genoeg tijd over is voordat u de volgende dosis inneemt, kunt u alles laten zoals het is. Een dubbele dosis is gecontra-indiceerd.

Voor behandeling met Claritin zijn kinderen aanbevolen siroop, voor volwassenen - een tabletvorm. Met een lichaamsgewicht tot 30 kg - 1 theel., Als het gewicht meer is, 2 theel. siroop 1 keer per dag, volwassenen - 1 tablet per dag. Volwassenen met een verminderde nier- en leverfunctie en kinderen tot 12 jaar oud met een gewicht van minder dan 30 kg worden verminderd met 50% respectievelijk tabletten - 5 mg, siroop - 1 theelepel. U kunt een volledige dosis nemen, maar om de andere dag.

Bijwerkingen van Loratadine en Claritin

Negatieve effecten na inname van de medicijnen komen voor in minder dan 2% van de gevallen - met ongeveer dezelfde frequentie als na placebo. Bij volwassen patiënten manifesteren ze zich als hoofdpijn of duizeligheid, krachtverlies, droge mond, slaperigheid en misselijkheid. In zeldzame gevallen, duidelijke hartkloppingen.

Allergische reacties op geneesmiddelen komen zelden voor.

Als na het nemen van de medicatie symptomen worden waargenomen in de vorm van uitslag, jeuk, zwelling (vooral van het gezicht, tong en keel), duizeligheid, kortademigheid, moet u onmiddellijk een arts raadplegen.

Niet alle negatieve effecten die kunnen worden veroorzaakt door medicijnen worden vermeld. In de meeste gevallen is hun uiterlijk het gevolg van de individuele reactie van het organisme. Als na het nemen van om het even welke storende symptomen, het wordt geadviseerd een arts te raadplegen.

De geneesmiddelen voorkomen niet het optreden van allergische reacties zoals anafylactische shock. Als het door een arts is aanbevolen om overal een injector met Epinephrine te dragen, kunt u deze niet vervangen door een van de geneesmiddelen.

Geneesmiddelen kunnen de effectiviteit van allergietests beïnvloeden, dus voordat ze worden uitgevoerd, wordt aangeraden om een ​​arts te raadplegen en te weigeren om medicijnen te nemen, minstens één week vóór de test.

In de meeste gevallen veroorzaken medicijnen geen slaperigheid als de patiënt zich houdt aan de aanbevolen dosisinstructies. Vanwege het risico van het optreden ervan op het moment dat het geneesmiddel wordt gebruikt, is het echter raadzaam voorzichtig te zijn wanneer u te maken krijgt met verhoogde concentratie-eisen (bijvoorbeeld tijdens het besturen van een auto).

Symptomen van een overdosis kunnen de volgende zijn: hoofdpijn, snelle hartslag, slaperigheid.

Overdosis wordt geïnduceerd door inductie van braken, maagspoeling en inname van adsorbentia (bijvoorbeeld actieve kool).

Verkoopvoorwaarden voor apotheken

Beide geneesmiddelen worden zonder recept van de arts afgeleverd bij apotheken.

Artsen beoordelingen

S. Turanova, Nizhny Novgorod: "Loratadin is, gezien zijn aanvaardbare kosten en hoge werkzaamheid, een van de beste geneesmiddelen voor allergische reacties. Het medicijn wordt gemaakt in de vorm van tabletten en siroop, waarmee je het aan kinderen vanaf 2 jaar kunt toewijzen. Ik adviseer het vaak aan mijn kleine patiënten en observeer een goed therapeutisch effect. Ik raad echter zelfmedicatie niet aan, u moet eerst een arts raadplegen. "

M. D. Chepurny, Kaliningrad: "Loratadine is een effectief antihistaminegeneesmiddel dat veel wordt gebruikt in de pediatrische praktijk. Geschikte tablet-afgiftevorm, dosering en frequentie van toediening. Het positieve effect komt snel. De goede verhouding tussen prijs en hoge kwaliteit zal elke patiënt tevreden stellen. Negatieve effecten treden niet op. "

P. Nikitov, Moskou: "Claritin is een antihistaminicum dat hyperemie snel verlicht en de zwelling verlicht. Verkrijgbaar in de vorm van siroop en tabletten. Het veroorzaakt geen slaperigheid, in tegenstelling tot analogen. Het kan worden toegewezen aan zowel volwassenen als kinderen vanaf 2 jaar. In de tandartspraktijk wordt het medicijn voorgeschreven om een ​​negatieve reactie op een operatie in de mondholte te voorkomen. "

Beoordelingen van patiënten

Oksana, 35, St. Petersburg: "Een echtgenoot is een sterke allergische persoon. Voelt zich bijzonder slecht in de lentemaanden. Ik heb veel verschillende medicijnen uitgeprobeerd. Ze hielpen hetzelfde, maar hielden niet van één onaangenaam symptoom - ik wilde slapen, het was moeilijk om me te concentreren op het werk nadat ik het had genomen. De medicijnen waren duur, dus besloten ze om een ​​vervanger te zoeken, de apotheker adviseerde Loratadin. Het medicijn elimineert onmiddellijk goedkope, onplezierige symptomen, er is geen slaperigheid. "

Elena, 29, Moskou: "Het kind ontwikkelde uitslag nadat hij uit het dorp was aangekomen. Onmiddellijk gaf deze aandacht niet, dacht dat het was van een teveel aan fruit. 'S Avonds verscheen kortademigheid. Ze belden de dokter naar het huis, het bleek dat dit een uiting is van een allergische reactie op een kussen van een kippenveer. Loratadine werd voorgeschreven, na 7 dagen van toediening verdwenen alle symptomen, nu slapen we alleen op een synthetisch kussen, maar ik heb altijd medicijnen in mijn verbanddoos. "

Inna, 26 jaar, Sochi: "Claritin is het beste medicijn voor mensen met allergieën. Ik aanvaard dergelijke remedies van 13 jaar van begin mei tot eind oktober om jeuk, roodheid en irritatie van de slijmvliezen en neus weg te nemen. Gedurende deze tijd nam ze verschillende medicijnen, maar er kwamen onplezierige bijwerkingen. Claritin is duur, een poging om een ​​analoog te vinden, maar tot nu toe mislukt. Ik accepteer het nu alleen omdat ik me goed voel na het drinken. "

Prijzen in apotheken voor Claritin-tabletten variëren van 155 tot 561 roebel., In de vorm van siroop - van 217 tot 247 roebel.

De kosten van loratadine tabletten variëren van 9 tot 51 roebel, in de vorm van siroop - ongeveer 167 roebel.

Voor Meer Informatie Over De Verschillende Soorten Allergieën